o. Andrzej Haase OSB – święcenia kapłańskie przyjął w roku 1992 i następnie przez 16 lat duszpasterzował w parafiach Archidiecezji Gdańskiej. W roku 2008 wstąpił do opactwa w Tyńcu, gdzie w latach 2013-2022 był proboszczem tutejszej parafii. Od roku 2022 pełni funkcję ekonoma opactwa.
o. Brunon Koniecko OSB – benedyktyn tyniecki. Do opactwa wstąpił w 2010 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 2018 r. Jest absolwentem administracji oraz teologii. W opactwie tynieckim był m.in. podprzeorem i wychowawcą. Obecnie pełni funkcję Przeora. Autor książek o modlitwie Jezusowej, redaktor naczelny „Cenobium”.
o. Konrad Małys OSB – urodził się w 1962 r., studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwsze śluby złożył w roku 1990, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r.; z zamiłowania liturgista. Pracował w wydawnictwie Tyniec, w latach 2000–2006 pełnił funkcję mistrza nowicjatu. Był także wizytatorem Kongregacji Niepokalanego Poczęcia SS. Benedyktynek Mniszek w Polsce. W latach 2013-2015 Przeor Administrator opactwa. Obecnie przeor opactwa tynieckiego.
o. Maciej Pawlik OSB – urodził się w 1989 r. w Nowym Sączu. Do opactwa wstąpił w 2010 r., a dwa lata później złożył profesję monastyczną. Świecenia kapłańskie przyjął w 2019 r. Ukończył teologię (specjalność: nauki biblijne) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obecnie studiuje w Rzymie. Zainteresowania: Biblia, judaizm, tradycja prawosławia i innych Kościołów wschodnich, dialog międzyreligijny oraz ekumenizm.
o. Mikołaj Jastrzębski OSB – mnich tyniecki. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Śluby wieczyste złożył w 2020 r. Zajmuje się sztuką i duchowością Wschodu.
o. Szymon Hiżycki OSB – urodził się w 1980 r., doktor teologii. Studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Miłośnik literatury klasycznej i Ojców Kościoła. Pełnił funkcję opiekuna ministrantów oraz duszpasterza akademickiego. Był pracownikiem Wydawnictwa Tyniec i bibliotekarzem opactwa. W latach 2013-2015 pełnił funkcję mistrza nowicjatu i rektora studiów. Od stycznia 2015 pełni urząd opata.
Alfreda Walkowska – doktor nauk teologicznych; współpracownik Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu; znawczyni i propagatorka dzieła św. Hildegardy z Bingen; twórczyni Polskiego Centrum św. Hildegardy z siedzibą w Legnicy; inicjatorka i prezes Stowarzyszenia Centrum św. Hildegardy w Polsce; autorka, konsultantka i wydawca wielu publikacji m.in. polskich przekładów dzieł św. Hildegardy Causae et Curae, Physica. Po dziesięcioletnim pobycie w Niemczech od 1994 roku mieszka w Legnicy. Mama dwóch dorosłych córek.
Andrzej Strużyk − absolwent studiów psychologicznych i filozoficznych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz teologicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Praktyka psychologiczna od 1991 r. Obecnie konsultant Centrum Zdrowia i Wypoczynku „Medea” we Wrocławiu (od 2006 r.). Specjalizuje się w psychosomatycznych aspektach zaburzeń chorobowych ze szczególnym uwzględnieniem negatywnych wpływów stresu. Praktykuje terapie komunikacyjne indywidualne oraz systemowe. Organizator i prowadzący szkolenia z zakresu umiejętności społecznych oraz autorelaksacyjnych.
Barbara Bodziony – absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz francuskiego Wyższego Instytutu Europejskiego Iluminacji i Manuskryptów. Jej zafascynowanie średniowieczem zaczęło się jeszcze w czasie studiów historii sztuki. Jednak to dzięki szkole we Francji odkryła w praktyce techniki, jakimi posługiwali się średniowieczni skrybowie i iluminatorzy.
Beata Kołodziej – pisarka, autorka książek dla dzieci i dorosłych, scenarzystka, reżyserka. Z wykształcenia biolog. Prywatnie szczęśliwa mama, żona i babcia.
Jest autorką kilkudziesięciu książek, w tym: „Czas na kobiecość czyli podróż do samej siebie” (Homo Dei, 2016), „Królowa czy niewolnica? Dlaczego sposób, w jaki dotąd budowałaś relacje nie działa?” (RTCK, 2016), „Czas na relacje” (Homo Dei, 2019) i „Rozmowa. Jak rozmawiać, żeby się dogadać” (RTCK, 2022). Od kilku lat prowadzi warsztaty poświęcone relacjom, tematyce kobiecości i dobrej komunikacji. Jest oblatką tyniecką. Strona internetowa pisarki: www.beata.kolodziej.edu.pl
prof. zw. dr hab. inż. Elżbieta Pisulewska – pracuje w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia i wykłada na II stopniu Kosmetologii, a także na Studiach Podyplomowych „Uprawa i wykorzystanie roślin zielarskich i alternatywnych” na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym oraz na kursie „Żywienie człowieka i dietetyka” na Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Prowadzi badania nad roślinami zielarskimi, które dotyczą zarówno plantacji produkcyjnych gatunków przyprawowych i leczniczych, jak i sposobu wykorzystania surowców w żywieniu człowieka, dietetyce i kosmetologii. Jest autorem lub współautorem ponad 200 pozycji wydanych drukiem. Przebywała na stażach naukowych w Anglii, Irlandii i Holandii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności.
prof. dr hab. Małgorzata Grzegorzewska, prof. UW − anglistka, szekspirolog, wykładowca w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się literaturą i kulturą okresu renesansu, w szczególności dramatem elżbietańskim i poezją metafizyczną. Jest autorką książek: Scena we krwi. Williama Szekspira tragedia zemsty (2006), Kamienny ołtarz. Horyzonty metafizyczne w tragedii antycznej i dramacie Williama Szekspira (2007) i Trop Innego głosu w angielskiej poezji religijnej epok dawnych (2011)oraz artykułów w pismach wydawanych w Polsce i poza jej granicami. Prowadzi kursy poświęcone literaturze renesansowej i teorii literatury, kursy monograficzne oraz seminaria magisterskie.
dr Małgorzata Konarska – Ukończyła Katolicki Uniwersytet Lubelski i Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Doktor nauk teologicznych i magister psychologii klinicznej. Od 10 lat nauczyciel religii i wychowawca w jednym z warszawskich liceów. Ukończyła także Studium Psychologicznego Treningu Grupowego oraz Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej Gestalt. Obecnie jej zainteresowania i szkolenia są ukierunkowane na psychoterapię psychoanalityczną.
Marek Jamróz – trener biznesu, wykładowca – doktor filozofii. Od kilkunastu lat pracuje z menadżerami różnych organizacji wspierając ich w odpowiedzialnym i etycznym zarządzaniu ludźmi. Pomaga firmom i zespołom osiągnąć swój optymalny potencjał przy jednoczesnym zachowaniu życiowej harmonii i równowagi. Organizator i wykładowca wielu szkoleń i warsztatów dla pracowników szkół i placówek wychowawczych. Współpracownik Towarzystwa Salezjańskiego w dziele wychowania, formacji i edukacji młodzieży szkolnej i studentów z całej Polski i zagranicy. Osobistym źródłem wzbogacającym jego kompetencje jest duża rodzina (wspólnie z żoną wychowuje dziesięcioro dzieci), stąd w odniesieniach szkoleniowych korzysta z przykładów psychologii i rozwoju dzieci.
dr Ryszard Kołodziej – konsultant z zakresu zarządzania strategicznego i zarządzania projektami, przez kilkanaście lat także wykładowca zarządzanie na prywatnych uczelniach biznesowych. Posiada doktorat z fizyki, tytuł MBA, a także międzynarodowe certyfikaty z zakresu zarządzania projektami. Pracował na stanowiskach kierowniczych w firmach branży informatycznej, medycznej i konsultingowej. Od 1999 r. prowadzi działalność doradczą i szkoleniową. Kierował kilkudziesięcioma projektami doradczymi i szkoleniowymi dla firm i organizacji non-profit. Współzałożyciel i w latach 1996–2000 członek zarządu oraz prezes Stowarzyszenia LIST. Od wielu lat kieruje Oddziałem Krakowskim międzynarodowego Stowarzyszenia Project Management Institute. Prowadzi od prawie dekady warsztaty poświęcone tematyce zarządzania i przywództwa w oparciu o Regułę Św. Benedykta oraz jest autorem publikacji na ten temat. Oblat tyniecki.
Urszula Lesicka-Sikora – ukończyła Psychologię Stosowaną na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, całościowy, podyplomowy Kurs Psychoterapii, atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, a także: Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt, szkołę trenerów, podyplomowe szkolenia w zakresie Arteterapii, kurs redukcji stresu opartej na uważności (MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction). Prowadzi własną praktykę „DOBRA PRZESTRZEŃ”. Uwielbia łączyć swoje pasje, jakimi są: towarzyszenie ludziom w odnajdywaniu sensu i samych siebie, odkrywanie Boga oraz sztuka. Praca jest dla niej źródłem radości, a także ciągłą inspiracją do własnego rozwoju i życia pełnią.
Joanna i Norbert Dawidczykowie – Jesteśmy nie tylko teoretykami rodziny, ale przede wszystkim praktykami. Mniejsze i większe bolączki małżeńskie są nam doskonale znane, bo żyjemy nimi na co dzień. Mamy troje dzieci: Frania, Marysię i Basię oraz jedno w Niebie – Ignasia. Od 1997 r. jesteśmy związani z Katolicką Odnową w Duchu Świętym w Polsce. Chcemy przekazywać wiedzę, która ma zastosowanie w życiu codziennym. Jesteśmy specjalistami nie tylko z racji zdobytego wykształcenia i rozwijanych zainteresowań, ale przede wszystkim dlatego, że sami wybraliśmy życie w rodzinie.